KBS WORLD'un Witch at Court ile aynı yayın döneminde başlayan diğer dizisi Mad Dog tecrübeli oyuncu Yoo Ji-Tae'nun baş rolunü oynadığı diğer bir iddalı seri olarak bana göre 2017'nin de en iyi hikayelerinden biri olmaya aday gözüküyor. Mutlu aile tablosunun kahramanı Choi Kang Woo gözüpek bir dedektiftir ve liderliğini yaptığı Mad Dog adlı sağlam ekiple özellikle ihlal edilen sigorta davalarını takip edip çaşitli oyunlarla kazanç elde etmeye uğraşan kişilerin ipliğini pazara çıkarmaktadır. Bir gün karısını ve oğlunu havaalanında uğurlaken hayatının en büyük kabusunu yaşayacağından habersizdir. Gecikme durumu bir sonraki uçuşa kalmasına neden olur ve bir sonraki uçuşa bilet alıp limanda beklemeyi sürdür. Derken ansızın tüm uçuşların iptal edildiğini görürler ve salondaki ekranda bir uçağın düştüğü bilgisi son dakika olarak duyrulur. Choi Kang Woo dehşetle fark ederki enlkaz halindeki o uçağ az önce sevdiklerini yolcu etmiştir. 190 yolcunu 60'dan fazlası hayatını kaybder ve 100'den fazla kişi de yaralanır. Asıl şaşırtıcı ve yıkıcı olan gerçekse plotun uçağı kasıtlı biçimde düşürdüğüdür. Ardında yatan bir diğer gerçek kardeşine yüklü miktar sağlık sigortası parası bıraktığıdır. Hastenede cesetlerin kimlik teşhis için bekleyen Choi Kang Woo ve acılı kaza yakınlarının öfkesi diğer odada abisbin ölümü sonrası belgeleri imzalayan Kim Min-Joon'ya yönelir. Ancak o kendini açığa çıkarmaz.  Aylar sonra yapabildiği ölçüde toparlanan Choi Kang Woo işe geri dönse de olayın sır perdesini aralamaya ve 3.7 milyon sigorta parası alan paragöz Kim Min-Joon'ya haddini bildirmeye kararlıdır. Ancak çok geçmeden hem bildiğini sandığı gerçeklerin doğru olmadığını hem de tanıdığını düşündüğü insanlar konusunda ne denli yanılabileceğini farkına varır.

Kim Min-Joon karakterine hayat veren Woo Do-Hwan ve Mad Dog ekibinin endamlı güzeli Jang Ha-Ri'yi canlandıran Ryu Hwa-Young arasındaki romantizm eğlenceli ve hayli keyifli. Bize biraz Görevimiz Tehlike'nin senaryosunu çağrıştırsa da kendine has ilginç konusuyla izlenmeye değer.

Buradan KBS'nin 2017 drama ödüllerine değinmeden geçemeyeceğim. Bu seneki seçimler neydi öyle?

Dizinin sevdiğim iki oyuncusu Jang Ha-Ri'yi canlandıran Ryu Hwa Young  ile Woo Ho Dwan bu dizide oynadığı Kim Min-Joon' karakterleriyle en iyi yeni oyuncu seçildiler. Bari ayıp olmasın bir ödül verelim der gibi. Resmen diziye hakaret edilmiş. Fight For My Way neymiş öyle? Yere göğe sığdırılamadı. Oysa bende hiç izlenme hissi uyandırmadı bile. Hwarang'taki rolünyle Park Seo Joon ödül alsa daha fazla sevinirdim. Witch at Court'un başrol oyuncusu Jung Ryeo Won neyseki gözden kaçmamış. En iyi çift kategorisi de bütün dizilere ödül verselermiş dedirtecek bir komediydi?! Çok sönük ve anlamsız geldi. En iyi şarkı ödülünü alan dizi Go Back Couple'dan daha iyisi yokmuydu? Şaşırdım kaldım. Jang Nara'nın ödül alması da bir diğer olay zaten. Hwarang yılın en iyi dizilerinden biriydi ama adı sanı yoktu. Cidden tuhaftı sonuçlar.

Comments (0)