Hotel Del Luna geçmiş yaşamında işlediği suç yüzünden ölüleri ağırlayan bir otele CEO olmak zorunda kalan Jang Man-Wo (IU)'nun hikayesini bizlere sunuyor. neredeyse 1300 yaşındaki genç kadının yolu yaşamını hırsızlıkla sağlayan Koo Hyun-Mo ile kesişir. Adam için oğlu herşeyidir ve kendisine yapılan teklifi kabul edip onu satarken tek düşündüğü de hayatta kalmasıdır. Jang Man-Wo zaman içerisinde soğuk ve paragöz bir kadın haline gelmiştir. Sunduğu teklifin tek çıkar yol olacağının bilincindedir.


Yılların ardından Babasının telkinleriyle ülkesinden uzakta eğitim alan hatta Harward gibi prestijli bir okulu bitiren Koo Chan-Sung (Yeo Jin-Goo) ise çocukluğundan itibaren kendisine her doğum gününde gelen çiçek hediyesi hariç aslında bahsi geçen duruma pek de inanmamaktadır. Ta ki Jang Man-Wo ile yüzyüze gelene ve yaptığı büyü sonrası ölüleri görmeye başlayınca kadar. Kaderinden kaçmak için önce elinden geleni yapar. Ancak daha sonra durumu kabullenmekten başka çaresi olmadığını fark eder. Öte yandan şu anki müdürün de vadesi dolar. Jang Man-Won yaklaşımı eleştirilmesine aldırmaksızın onun ölümünü soğukkanlıkla karşılar. Başlangıçta CEO Jang Man-Won ne de çalışanlara kendisini kabul ettirmesi pek kolay olmaz. ev earkadaşı dahil kimseye açık edemeyeceği 7 yıldızılı hizmet sunan mekanda Ölüleri türlü türlü halleriyle görüp de nazikçe karşılamanın kolay tarafı da yoktur. Ancak zaman geçtikçe işler değişir...

Bu yapımla Scarlet Heart'dan sonra IU'dan bir fantastik dizi daha izleme imkanı bulabildik.Hatta Lee Joon-Gi'de Cameo olarak 3. bölümde şeytan çıkaran bir rahip olarak gözüktü ki hayli güldüm bu duruma. Küçük rol demeksizin oyuncuların birbirlerinin dizilerinde yer alması bence çok hoş oluyor. Son bir not. Kıyafetler Vera Wang imzalıydı herhalde. Her bölümde kızımız pek bir şıktı. Ne diyelim Allah vermiş güzelliği.

Comments (0)