Ülkemizde Feda adı ile ekrana gelecek yeni sezon 3. Kore dizisinin orijinal çevirideki karşılığı Gizli Aşk (Sır). Ana vatanında % 18 gibi izlenme oranıyla ulaştığı başarıya ve yayın kanalının o yılki dizi ödüllerini toplamasına karşın izlediğim dönem benim açımdan daha çok hafızamda ve ruh dünyamda bıraktığı etki "depresif ve iç karartıcı" olduğu yönündeydi. Halet-i ruhiyeme fenalık hissi yaşatmıştı. (Bu hissi KBS'nin Golden Life dizisinde de yaşamıştım. Konu işlenişi ve oyunculuklarla fazlasıyla durağan ve bunalıcı iken dizinin reytinglerinin tavan yapmasına bir anlam verememiştim.) Bir dönem özellikle bu intikam hikayeleri çok revaçtaydı herhalde ve boğuyordu. Pek sevmemiş ve arşivden çöpe yollamayı düşünmüştüm ama nedense yapmamışım. Bu sayede geri dönüp yeniden bakabildim. Düşüncem değişti mi? Pek değil. Ancak iki oyuncunun kimyasının % 100 uyuştuğu da bir gerçek ki bu birçok dizide en büyük kaybı sebep olan şeydir. Elbette sevenlerine diyecek sözüm yok. Aslında tam bir Yeşilçam hissi var ve toplamda 16 bölümle ekrana geldiğinde tahminimce beğenilecektir. Oyuncular Ji Sun ve Hwang Jung-Eum'ın performansı öyle sevilmiş ki Kil Me Heal Me için bir araya getirilmişler. Normalde Kore dizilerinde bu pek sık karşılaşılan bir durum da değildir. Gelelim kısaca konusuna;


Dizilerin olmazsa olmaz züppe ve bencil profili varlıklı bir ailenin oğlu olarak karşımıza çıkan ve sevgilisini ve doğmamış bebeğni bir vur-kaç olayı sonrası kaybedince intikam için gözünü kan bürüyen Jo Min-Hyuk (Ji Sung) olayını faili görülen Kang Yoo-Jung'ın peşine düşer. Gerçekte ise o yağmurlu gecede kazayı yapan Kang Yoo-Jung (Hwang Jung-Eum) değil nişanlısıdır. Parlak savcı kariyerini mahvetmesin diye suçu üzerine alır. Elbette başının göğe ermeyeceğini ve yaptığı fedakarlığının ağır bir bedeli olacağını anladığında ise artık çok geçtir. Hikayenin odağındaki diğer kişilik hırsları için sevgiyi harcayan savcı An Do-Hoon (Bae Soo-Bin). Adamın pişkinliği, yüzsüzlüğü ve kadir kıymet bilmezliğine deli etti resmen. Oynadığı rolle adama öyle sinir olmuşum ki zaten 49 Days'de de benzer bir karakterle pes dedirtmişken bu da üzerine tuz biber oldu. Sonrasında karşılaştığım diğer yapımlarda da bu hissi üzerimden atamadım. Çıkardığı işi için kendisini tebrik etmek gerek:) 


Hikaye ne şaşırtıcı gizemli öğeler barındırıyor ne de insanı heyecanlandırıyor. Sonunun da olasılıklar dahilinde gerçi bir tarafı yoktu. Hanımefendi her ne kadar suçsuz da bulunsa da evlilik dışı çocuk sahibi olmuş biriydi ve öyle bir aile onu bu şartlarda asla kabul etmez. Öte yandan pişkin nişanlı kızımıza ne demeli? Jo Min-Hyuk'a rağmen avukatla yaşadığı ilişkiyi kimsenin ruhu duymadı ve sırf parasal nedenle evliliği onaylandı. Normalde her yerde kulağı olan evin babası uyudu resmen. Son dönem Kil Me Heal Me performsıyla kendisine bayıldığım dizilerine göz attığım üzere her yeni yapımı ile çıtası da yükselen oyuncu Ji Sung'un yüz hatlarını izlemeye doyamıyorum desem sanırım tuhaf bir cümle kurmuş olmam. O ve Hwang Jung-Eum'un harika kimyası hatırına izleyebilirsiniz. Şarkıları elbette yine çok hoş. 

Comments (1)

On 12 Mart 2019 13:18 , Pekara dedi ki...

Hwang Jung Eum ve Ji Sung çok sevdiğim ve başarılı bulduğum oyunculardır. Bu diziyi de çok severek izlemiştim.