Başrolünde Ji Sung ve Uhm Ki-Joon'i biraraya getiren SBS'in bir suç-gerilim ve dram dizisi sağlam hikaye ve sunulan mükemmel oyunculuklarla göz dolduruyor. Ciddi izlenme oranı da elde etmiş yapımın senarosu Choi Soo-Jin'e ait. Gelelim kısaca hikyesine. Başarılı ve gözüpek savcı Park Jung-Woo'nun  karısı ve kızı sürdürdüğü mutlu aile yaşamı ile kıskanılacak bir hayata sahiptir.


Ancak günün birinde ansızın uyandığında karısını ve kızını öldürme suçlamasıyla kendini demir parmaklıkların ardında bulur. Kaybının yarattığı derin bir  acıyla boğuşurken bir yandan da neler olduğunu anlamlandırmaya çalışır. Uzun soluklu savcı dostu Kang Joon-Hyu tarafından idamla yargılanmak üzere suçlanmaktadır. Ayrıca dehşet verici biçimde farkına varırı ki tüm deliller kendisini işaret etmesine karşın  hiçbir şey hatırlayamamaktadır.  Hafızasındaki son şeyse ailesiyle her akşam olduğu üzere basit mezularda yaptığı konuşma, karısının kesik oluşan ayağına yapıştırdığı bant ve sonrasında sonraki gün erken kalmak üzere uykuya daldığıdır.


Hücresindekiler için yaptıkları ve hareketleri ile kafayı sıyırmış adam durumunda yani tam bir muammadır. Kendisini savunan avukat isifa eder. Zaten sonuç belli gibidir. Avukat Seo Eun-Hye ise tamamen tesadüfen bunu görür ve eski savcının davasını almaya kara verir. Çünkü kendisi de bir dava mağduru iken kendini alıkoyamaz. Oysa geçmişte onun tarafından aşağılanmış hatta tokatlanmıştır. Öte yandan Park Jung-Woo'nun adım adım geçmişe dair su yüzüne çıkan anılar yaşananların basit bir cinayetten fazlasını kamufle ettiğini göstermektedir.

Comments (0)