Arşivde olup da şarap muamelesi yaptığım bu seriyi bekletmemin yegane sebebi bir diğer çoklu kişilik bozukuğunu konu edinen Hyde Jekyll, Me'yi henüz izlemiş olmamdı ve ilk bölüme göz atıp da yine mi aynı konu diye hayıflanınca harcamanın anlamı yok demiştim. Aradan baya bir zaman geçmiş. Taki özel bir kanalda Sil Baştan adı ile yayınlanmaya başlayana kadar geri dönmek aklıma gelmemişti. Açıkçası ilk önce bu yapımı izlemiş olsaydım Hyde Jekyll, Me başrol oyuncusu Hyun Bin'e rağmen benim için silinir gidermiş. Açık ara buradaki hikaye daha dolu ve ilginç geldi diyebilirim. Yapılan tüm övgüleri hak ediyor. Gelelim dizimizin konusuna:


İkiz erkek kardeşi Oh Ri-On (Park Seo-Joon) ve ailesiyle yaşayan otuzlu yaşlarına değmemiş Oh Ri-Jin (Hwang Jung Eum) çocukluğuna dair kayıp hafızasının yarattığı kabuslarla boğuşmasına karşın başkentte prestijli bir hastanede psikiyatrist olarak çalışmaktadır. Travmatik bir geçmişe sahip Cha Do-Hyun (Ji Sung) ise Shin Se Gi, Park Perry, Ahn Yo Seob, Ahn Yoo Na , MR X, Na Na gibi adlarla benliğinde 7 ayrı kişiliği barındıran "çoklu kişilk bozukluğu" hastalığından muzdarip güçlü ve köklü bir şirketin varisidir. Amerikada tedavisi için uğraş vermesine karşın en baskın ve tehlikeli kabul ettiği kişilik Shin Se Gi'nin görünüşe göre büyük annesinden şirketi vermesi karşılığında dönmek üzere yaptığı pazarlık sonrası çevirdiği bu dolapla kendini Seoul'e görtüren uçakta bulur.
Cha Do-Hyun ve diğer kişilikleri (Resim Alıntıdır)
Başına buyruk ve şimdilerde ünlü tüm ülkeye yazılmış Omega kod adlı yazar ikiz kardeşi Oh Ri-On'nin peşine düşen Oh Ri-Jin O'nun havaalanında sekreter An Gook tarafından karşılanan Cha Do-Hyu'ın dibine saklandığını görür. Kulağından çekiştirerek uzaklaşırken sürekli arandığı için rahatsız edildiğini anlatır. Cha Do-Hyu ise üşündüğü gibi samimiyetten uzak bir hoşgeldinle evine dönmüştür. Şirkette kendisine karşı dost canlısı gözükse de pek de öyle olmayan kuzeni Cha Ki-Joon'nın altında proje müdür yardımcısı olarak görevlendirildiğinde buna içerlemez. Ancak daha ilk günlerden itibaren yaşamı ansızın ortaya çıkan ve gittiklerinde ne yaptıklarını dahi hatırlayamadığı bölünmüş kişilikleri yüzünden karmaşa halini alır.


NOTLAR:

Başrol oyuncumuzun Ji Sung'un 1977'li olduğunu görünce hayli şaşırdığımı eklemem gerek. Kendisinin bu yapımda çıkardığı iş cidden alkışı hak ediyor. Bu arada I Can Hear Your Voice dizisinden kendisine aşina olduğum Lee Bo-Young ile 2013'te evlenmiş. Bir kızları var:)

Dizinin müzik albümü de harika. Özellikle en çok çalınan ve yine içinde Rap barındırdığı için biraz hezeyana uğradığım Halüsülasyon adlı şarkı. Bulmak isteyenler için tam bilgi vereyim. Jang Jea In (장재인) Hallucination (Feat ...환청 (Feat. 나쑈  (NaShow))

Dizinin ülkemizdeki yayın kanalı Kanal 7 malumunuz hint dizilerinden öteye geçebilecek gibi gözükmüyordu. Dolayısıyla böyle bir değişim yapması ekranlarda kore dizileri görmek isteyenler için hoş oldu. Tabii son hafta yayın saati 22.45'e neden çekildi orasını kestirmek güç. Sanırım o berbat senaryolardan sonra buradaki konunun yoğunluğu kanalın formatına ağır gelmiştir. Özellikle o acayip derecede sıkıcı hint yapımlarından sonra. Bazı kesimlerin şikayet bile ettiklerine eminim hatta. Malum makyajlı erkekler vs var:) Bu arada tabii makyaj durumundan hoşnut olduğum gibi bir algı yaratmak istemem. Ancak Korede bu olayın yaygınlaştığını izlediğim her yapımla biraz daha fark eden biri olarak sanırım artık alışıp duyarsızlaşma evresine girdim. Seslendirmeden yana zaten birşey ummuyordum. Şaşırtmadı da. Ama eğer bir kore dizisi alacaksa kanallar genelde tarihi dizileriden yana seçim yapılıyor ve böyle eğlenceli serileri ekranda göme imkanı bulamıyorduk. Her kim yaz dönemi boyunca yayınlanacağı söylenen o yapımların seçimini yapmışsa tebrik ediyorum. Umarım kanal yan çizip aldığı bir iki diziyi döndürüp durmaz.


Dizinin Şarkı Sözlerinin Türkçe transkripsiyon ve çevirisi için tıklayınız.

Comments (0)