Çin’li yazar Tong Hua’nın popüler bir romanı-ya da roman serisinden uyarlanan hikaye günümüz Seoul'ünde yaşarken güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden Hae Soo (IU)'nun bir başka bedende reankarne olurken kendini tam da haneden prenslerinin sauna keyfi yaptığı anda havuza düşmesiyle başlar. Görünüşe göre hareminin etinden ve sütünden fazlasıyla faydalanan kralın tam 28 çocuğu vardır. Yakışıklı prenslerimizin kimisi öz kimisi yarı kan bağıyla birbirine kardeş ve taht için aday konumda olsalar da belirlenen yegane veliaht naif görünümlü Wang Mu'dur. Hikayemizin ana karakteri 4. prens Wang So (Lee Joon Gi) zalim kişiliğiyle dikkati çeken 3. Prens Wang Yoo ve 14.Prens Wang Jung aynı anneden özkardeştirler. (Ortada bu kadar göz alıcı prens varken bir süre sonra kim kaçıncıymış öğrenmeye çalışmaktan vazgeçtim ve görsel ziyafete yoğunlaştım diyebilirm:)

Wang So'nun trajedisi henüz bir çocukken yazgısı olmuştur. Geçmişte kocası kralın ilgisini kaybetme korkusuyla buhrana kapılıp oğlunun yüzünü doğrayan  kraliçe Dowager Yoo tarafından da adeta ölü adledilmiş, yaralı yüzünü metal bir maske ardına gizlerken sınır bölgesinde bir aileye evlatlık gönderilmiştir. Ansızın gelişi kardeşler arasında dedikodu trafiğini beraberinde getirir. Geri dönüşü bir daha dönmemek arzusuyla gerçekleşse de istenmediğinin de farkındadır. İnsanların korkudan önünde titrediği, aşk hikayemizin merkezindeki karizmatik prensimizin yolu çok geçmeden Hae Soo ile kesişir. Ancak o sırada kızımız gönlünü bir başka prense kaptırmış durumdadır.


Senaryo kadın karakterin içini dolduramadığından olsa gerek sevemedim. Hae Soo, 8. Prens Wang Wook ile evli evin hanımının da akrabasıdır. Prenslerle tanışınca öyle ya da böyle birkaçı tarafından sevilmesi de kaçınılmazdır tabii. Ölümcül hastalığının pençesindeki zayıf bünyeli hatununa her daim özverili davranan ve aşkla bağlı görünen Wang Wook ise ilerki bölümlerde göreceğmiz üzere pek de sütten çıkmış ak kaşık değildir.

Dizide elbette wamp tipler eksik değil. Kraliçe Dowager Yoo ve onun kızı 3, 4, ve 12 numaralı prenslerin öz kardeşi  Hwangbo Yeon Hwa. Burada izleyici rahatsız eden nokta hatunun utanmadan abilerine kendini gelin adayı olarak sunmasıydı. Ancak Hwarang gibi birçok tarihi diziden anlayabildiğim kadarıyla eski devirlerde kraliyete kan bağıyla bağlı kardeşler öz de olsa evlenebiliyor. Bunu doğrulayacak tarihi bir makaleye vs denk gelmemiş olsam da çıkardığım yegane sonuç bu yönde oldu.

Comments (0)