Kore dizilerinde bir dönem erkek kılığında dolanan kadın hikayeleri hayli tutmuş olsa gerek ki  peşepeşe yapımlar gelmiş. You Are Beautifull bu tarzda izlediğim ilk diziydi ve sanırım arası çok geçmeden Coffiee Prince'e de bakmamış olsaydım benim açımdan kalite ölçütü daha farklı olabilirdi. Pek çok kişinin aksine ben bu yapımda Yoon Eun-Hye'nin oynadığı "kimliğini erkek şekliyle gizleyen" karakterinde inadırıcılık hissedemediğim ve Gong Yoo'yu ise çirkin ve sap bulduğum için sevemedim. Bana göre öyle muhteşem oyuculuları falan da yoktu. Üstelik her iki hikayede de başrol erkek  oyucuların erkek sandıkları bu hatunlara kadın olduklarını öğrenmeden önce ilgi duyması herhalde hikayeden soğumamda büyük öçüde etkili oldu. Ayrıca o devrin yapımları şimdikilere nazarn daha mı cüretkardı ne? İzlermişseniz şimdiki yapımların daha masum olduğunu sizler de fark etmişsinizdir. Yan karakterlerin hikayesi ise bir başka sıkıntı. Yani  Choi Han Kyul'ün kuzeni Choi Han-Sung ve terk edildiği büyük aşkı Han Yoo-Joo'ın olayını adeta kopyala yapıştır cinsinden tamamen zoraki ve uyumsuz buldum.


Hayatı boyunca kalbur üstü yaşamış zengin aile çocuğu Choi Han Kyul, büyük annesi tarafında yola gelsin ve adam olsun diye zoraki bir biçimde hayli döküntü bir mekanı adam edip kahve dükkanı işletmesi için gönderilene kadar kendisi için verilen tüm uğraşlarına karşı direnmiş ve her defasında bir kaçış yolu bulmuştur. Ancak artık otuz yaşındadır ve bu kez çok fazla seçeneği yok gibidir. Ayarlanan  görücü usulu görüşmelerin önün alabilmek için kendince bir plan yapar ve bir süre önce yemek servisi için evine gelen çocuktan! sevgilisi olmasını ister. Görünüşe göre babasının ölümü sonrası ailesinin geçimini sağlayıp kardeşinin okul masraflarını karşılamaya çalışan Eun-Chan çok geçmeden karşısındaki bu zengin züppece erkek zannediğini anlar ve sinir olur ama ailesinin ihtiyaçlarını göz önüne alarak yapılan para teklifini kabul edip her buluşmaya bir erkek gibi dahil olur. Kahve dükkanına yolu düştüğünde ise kız olduğu gerçeğini söyleme fırsatı olmaz. Çünkü çalışmak istediği Kahve Prensi konseptinden dolayı kafede çalışacak herkesin erkek olması istenmektedir. Böylece hanım kızımız erkek görünümünü değiştirmeksizin takımın bir parçası olmak durumnda kalır. Üstelik patronu da baş belası Choi Han Kyul'dür.

NOT. Dizi oyuncularından  Lee Eon 2008'de geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş o sırada askerde olan rol arkadaşı Gong Yoo izin alarak cenazeye katılabilmiştir.

Comments (0)