Webtoon versiyonuyla sıkı bir hayran kitlesine sahip olan  Cheese In The Trap diziye dönüştürülmesi kaçınılmaz hikayesi ve göz dolduran oyunculuklarıyla dizi arşivimde kendine yer bulan, iyi ki izlemiş dediğim bir yapım. Salt iyi ya da kötü yoktur, herkesin karanlık yöneleri vardır gerçeğinden yola çıkarak diğer pekçok dizide gördüğümüz üzere hikayedeki karakterler siyah ve beyaz ayrımına konmamış. Özellikle her anlamda beğendiğim oyuncu Park Hae Jin, karizması ve karanlık yönelerini başarıyla yansıttığı Yoo Jung rolüyle bir kez daha nefesimi kesti ve onu içeren izlediğim her kareden zevk aldım. Şu sıralar nedenini çok anlayamasam da internette kendisine kendisine yönelen nefret söylemleriyle boğuşuyormuş. Doğrusu bunu duyduğuma üzüldüm. Çünkü yeni yetme bir yıldız değil. Ne yazık ki internet ortamında herkes ağzı olan konuşuyor hesabı her düşününcesini özgürce de yazabileceği kanaatinde. Oysa kişilerin sırf kendi zevklerine hitap etmiyor diye karşı tarafı yıpratmaya hakkı yok. Umarım oyuncu sıkıntılarının üstesinden gelir. Gelelim dizmizin konusuna: Hikaye Kore'nin en önemli üniversitesine giden bir grup gencin etrafında şekilleniyor. Yoo Jung (Park Hae-jin) gerek zekası gerekse mükemmel dış görünüşüyle popüleritesi zirve yapmış çevresinde her daim güzel kızların dolandığı etkileyici bir erkek olsa da iç dünyasında tam bir gizem yumağıdır. Özellikle Seol'un başına sarılan her sorunu çoğunlukla gizlice çözerken sergilediği karanlık taraf rolünün çekiciliğini kat be kat arttırıyor.


Gelelim dizimizin kızıl saçlı üyesi Seol'e. Ailesinin ünivesite harcını karşılamakta zorlandığı  dış görünüşünü önemsemeyen kendi halinde çalışkan  bir kızdır. Kazandığı bursu devam ettirebilmek adına dirsek çürütürken iyi niyetliliğini sömürmeye her daim hevesli akbaba zihniyetindeki fazlasıyla çıkarcı ve iki yüzlü sınıf arkadaşlarının neden olduğu sorunlarla uğraşır. Okulun tanışma yemeğinde gördüğü Yoo Jung'ndan herkesin aksine iyi bir elektirik almaz. Ancak  böylesi popüler bir çocuğun neden sıkça karşısına çıktığını ve kendisine bu denli nazik davrandığını anlayamaz. Herhalde normal şartlarda karşısındakinin standartlarında birinin O'na kur yapacağını ya da ilgi duyacağına ihtimal vermemektedir. Altında başka nedenler olduğunu düşünmeye başlar ki zaman zaman yanılmadığını düşündürecek şeyler meydana gelir. Dolayısıyla ondan köşe bucak kaçmayı denediği her durum sonuçsuz kalır ya da onunla biraraya geldiği her ortamda karşısındakinin de öyle ya da böyle fark ettiği üzere gerilir. 


Baek In-ho (Seo Kang-joon) ise küçük yaşta ailesini kaybetmiş ve Jung'un varlıklı babasının o ve kızkardeşi Baek In-Ha'ya (Lee Sung-Kyung) kanat germesi sayesinde hayatını sürdürmüştür. Varlık sebebi başkalarının sırtından geçinmek olan dengesiz ve sorumsuz ablası sırtının kamburudur. Geçmişteki bağlarına rağmen şu anda bir nedenden ötürü Jung'tan ölesiye nefret etmektedir. Bölümler ilerledikce aslında onun da zamanında hiç de niyetli olmayan davranışlar içine girdiğini öğreniriz. Özelikle Seol'le tanışıp da sıkça çevresinde dolaşmasından Jung da belirgin biçimde rahatsızlık duyar. Görünüşe göre nefret her ikisi için de karşılıklıdır.
Asistan bozutusundan tutunda sapık takipçi Oh Young-Gon'a kadar hikayedeki tüm yan karakterler arıza tiplerdi desep sanırım yanlış söylemiş olmam. Arkadaşlık ve vefa denen şeyin yanından geçmeyen, yaptığı hatayı görmezden gelip her daim dolap çeviren, başkasının sırtından geçinen, başkasının avukatı olmaya meraklı ama kendi kancayı takamayınca karşısındakini ayartmakla suçlayan, masum bir taklitçiden sapıklık derecesinde kıskançlığa bağlayanlara kadar renki ve sinir zıplatan karakterler eşliğinde romantizm yakalamaya çalışmak hayli zordu. Aslında  bu yönüyle bir açıdan da renkiydi.

Dizi bitmiş olsa da Webtoon üzerinden çizgi romanı devam ediyor. Dolayısıyla dizi takipçileri  bu sondan memnuniyet duymamışlar. Bir de final bölümünde Park Hae Jin'in sahnelerinin kesilmesi büyük tepkilere neden olmuş. Ayrıca yönetmen yazardan habersiz kendince bir final yapınca hatasını fark edip özür dilemiş. Bunlardan mıdır bilinmez hikaye 2018 yılında beyaz perdeye taşınıyor. Başrolde yine Park Hae Jin var. Kadın karakteri ise bir başka oyuncu oynayacak ki bunu öğrenmek beni mutlu etmedi. Neden Kim Go-eun'ın projede yer almadığını bilmiyorum. Dahası bir remade film mi yoksa dizinin finali niteliğinde mi  olacak benim için gizemini koruyor. Sadece Park Hae Jin olduğu için bile izleyeceğim tabii o ayrı:) Umarın düş kırıklığı yaratmaz.

Comments (0)