Yapılacağını duyduğum andan itibaren sabırsızlıkla beklediği 40 bölümlük SBS dizisi süre olarak yarım saatlik bölümlerden oluşuyor. Başrollerde savcı rolünde güzide oyuncum Ji Chang Wook ve şaşırtıcı biçimde bu denli dizi izlememe rağmen eski iki yapımda gençlik rolu oynadığı için muhtemelen zaten pek de hatırımda yer etmemiş olan avukat rolunde Nam Ji-Hyun var. Ji Chang Wook alıştığımız aksiyon sahnelerinin yerine romantik bir komedide oynarsam iyi iş çıkarabilirim dercesine fazlasıyla tatlı ve her yanından karizma akan halleriyle yine gözlerimi ve gönlümü okşadı. Bu oyuncu söz konusu olunca eleştirecek bir yön bulamıyorum zaten:) Hele o gülümsemesi yok mu? Oysa şişirilen birçok oyuncuya kıyasla harika işler sunarken oynadığı yapımların aldığı düşük reyting beni her zaman hayrete düşürmüştür. En son evde büyük ekran tv'me flash bellek takıp iki kat zevkle izlerken anneme söylediğim laf "bana böyle bi damat bulsan ya" demekti ki ağzımdan bir anda çıkıverdi. Artık aklımdan neler geçiyorduysa:) Aşağıda spoiler içeren  oldukça uzun bi yazı yer alıyor. İzlemenizi şiddetle öneririm. Çünkü ben her dakikasından keyif aldım. Ancak konu hakkında bilgi sahibi olmaktan hoşlanmıyorsanız il paragraf sonrasını okumayın:)

Gelelim hikayesine :) Eun Bong-Hee düşük notlarına rağmen avukat olabilmek adına ter döken kendi halinde bir kızdır. Seçkin bir ailenin oğlu ile bir süredir devam eden bir ilişkisi vardır ancak son zamanlarda bazı şeylerin eskisi gibi gitmediğini farkındadır. Hayat koşuşturmacası içinde her zamanki gibi sabahın erken saatlerinde  metronun 6 numaralı hattına bindiğinde bir el tarafından arka tarafından tacize uğrar ki o sırada bir yanında tacizci diğer yanında  gayet iyi görünümlü bir erkek (Ji Chang Wook) bulunmaktadır. Kızımız sonradan bolca şahit olacağımız üzere yalnış kişiyi hedef alarak iyi görünümlü adama sapık muamelesi yapar ve bunu bağıra çaıra ilan etmekten de geri durmaz. Kendince zafer kazamış bir edayla metrodan indiğinde de kötü bakışlarıyla onu dövmeye devam eder. O gün gelen gizli numaradan erkek arkadaşının seçkin bir otelde başka bir kadınla buluşacağı mesajını aldığında ise buna zaten hazırlıklı gibidir. Çünkü bir süreden zaten beri içine kurt düşmüştür. Otelin lobisine henüz varmıştır ki gerçekten de Hee-Joon koluda yüzünü göremediği bir kadınla çıkar ve kendisini fark edince pişkin pişkin yanındakini postalayıp yaklaşır. Aynı otele gelen  Savcı Ji Wook ise avukatlık şirketi ortaklarından manevi babası ile biraraya gelir ve deli bir kadın yüzünden sabah başından geçenleri anlatır. Bir diğer masada Bong Hee yaptığından utanmadığı gibi zeytin yağı misali erkek olduğunu ve ihtyaçlarını gidermesi gerektiğini vurgulayan erkek arkadaşını öfkeden köpürerek dinlemektedir. Daha fazla dayanamaz ve tüm gözler onlara çevrilmişken çevreye aldırış etmeksizin ayrılacakları güne kendinisinin karar vereceğini ve bunun da tıpkı O'nun yaptığı gibi bir başkasıyla yattıktan sonra olacağını söyler. Kapıdan giren ilk kişiyi bile o an için tercih edebileceğini ekler.

Gelen kişiyi (yaşlıca ve çirkin oluca) sıyırmak için gerilerken yere düşer. Pişkin erkek arkadaşı halini gülünç bulup sırıtırken kalan bir parça gururunu korumak adına ayağa kalkmıştır ki yanında beliren diğer erkek aradığı fırsatı sunar. Kaybettiği lensler yüzünden net seçemedediği yabancıya "benimle yatar mısın?" der. Aldığı cevap "tamam" olur. Bu arada gözlerini kırpıştırarak tanıdık gelen sesin sahibini inceler ve sabahki sapığı tanımakta gecikmez:) Bu noktada geri adım atamaz ve eski erkek arkadaşının şaşkın bakışları arasında koluna girip mekanı terk eder. Bina çıkışında didişip ayrıldıkları o kısa anda Hee-Joon'un geldiğini fark edince oyununu sonlandıramayacağını esefle görür ve alelacele henüz taksiye binen sapığın yanına oturur. Kaş göz hareketleri sonrası centilmen adam duruma biraz daha idare etmesi gerektiğini anlar. Bong-Hee iyi modda değildir. Kendisiyle içmesini önerse de teklifi kibarca reddedilir. Masada sarhoşlığun belirtileri kendini göstermişken karşısında beliren biri yani metrodaki sapığı kasten bıraktığını ima ederek düşürdüğü makyaj malzemesini getirdiği söylemektedir. Doldurduğu bardağı ona uzatınca adam geri çevirmez ve karşısına oturur. Gece ilerler. Ertesi gün Bong-Hee yabanci bir evin koltuğunda gözlerini açtığında kıyafetlerinin bir kısmı artık üzerinde değildir ve dahası beraber çıktığı sapığın üzeribe düşüp davetkar bir biçimde dudaklarını uzattığı kısımdan sonrasını hatırlamamkatdadır. Ne yapacağını kestiremeden evde şakın bir tur atar. Banyodan gelen su sesi üzerine ufak bir özür notu bırakıp bir an önce evden sıvışmaya karar verir.

İntikam planı Bong-Hee'yi istediği sonuca ulaştırmamıştır. Erkek arkadaşının yaptıklarının aksine otelde bir başkasıyla geceyi geçiren kötü kadın olarak adı duyulmuştur. Bu yüzden üstün tekvando becerisiyle Hee-Joon'a okkalı bir tekme atsa da durum değişmez. Zaten orta halli bir aile geçmişine sahipken okulda herkes arkasından konuşur. (Gerçekte de öyle midir bilemeyeceğim ama bu Kore toplumu adamı çileden çıkarıyor! İnsanlar iki yüzlü ve yargısız infaza öyle düşkün ki!) Kaderin cilvesine bakın ki üç ay sonra avukatlık stajı için gönderildiği savcılık bürasında geceyi birlikte ne şekilde sonlandırdığını hatırlayamadığı "en kötü savcı" sıralamasının zirvesindeki savcı Noah Ji Wook ile yeniden karşı karşıya gelir. Hatırlamaz görünme çabasını sivri diliyle görmezden gelen patronu sonuna kadar yani hep etinden hep sütünden yararlanmak niyetindedir. İkiliyi ciddi anlamada karşı karşıya getiren olaysa Bong-Hee için devam eden talihsizlikler zincirinin devam halkası olur. Evden serinlemek ve içercek bişeyler almak üzere çıktığı gece geri döndüğünde elektirikler kesildiği için ayağı takılır ve düştüğünde eski sevgilinin bıçaklanıp öldürülmüş haldeki cesediyle burun buruna gelir.

Kendini karakolda sorgulanırken bulur ve o anda güvenebileceği  ve arayabileceği tek kişi savcı Noah'a telefon eder. Ufak bir tutuklama değil de cinayetten içerde olduğunu öğrenen Noah önce şaka yaptığını düşünerek güler. Sorgu için bir araya gelirler. Görünüşe göre Noah zaten bu davanın savcısı olarak atanmıştır. Genç kadının çaresizliği ve suçsuzluğuna inandığı için olsa gerek normalde yapmayacağı bir diğer şey için kendini zorlar ve uzun süre önce kendisini arkasından bıçakladığı için defterden sildiği eski arkadaşı Ji Eun-Hyuk'tan davanın savunma avukatılığını yapmasını rica eder. Soruşturma devam ederken basın çoktan mahkumiyet kararını vermiş gibidir. Ne de olsa ölen kişi bölge baş savcısı Jang Moo-Young'un oğludur ve elit değil de sıradan biri Eun Bong Hee'nin suçlu olmayabileceği ihtimali kimsenin aklının ucundan geçmez. Noah genç kadının küçük odasını incelerken yardımcısı Bang, görünşe göre Noah'ı her sayfada bolca çekiştirdiği Eun Bong Hee'nin günlüğü eğlenerek okur. Bu sırada telefon çalar ve Bang suç aleti olduğu düşünülen bıçağın evin 7 km uzağında bulunduğunu söylerken dikkatini komidinin altındaki bir cisim çeker. Görünüşe göre bir başka kanlı bıçak olay mahalinde bırakılmıştır. Mahkeme süreci başlar. Baş savcının beklentisi en ağır ceza için suçlamaları sunması yönündedir. Deliller de zaten bunu destekler niteliktedir. O gece sokaktaki kameralar elektirik kesintisi nedeniyle çalışmamıştır ve alışveriş yaptığı marketin çalışanı telefondaki oyunuyla fazlasıyla meşgul olduğundan yüzüne bile düzgün bakmammıştır. Noah karyeri ve gerçekler arasında seçim yapar ve davanın düşmesine neden olacak tek argumanı mahkemeye sunar. İki suç aleti varken bunların delil kabul edelemeyeceği kuralından yola çıkarak suçlamanın düşürülmesi gerektiğini dile getirir. Kanunlara göre dava bu niteliği ile sağlam deliller sunulmadığı sürece teymiz yoluna da kapalıdır. Böylece Bong-Hee özgürlüğüne kavuşur. Bir süre sonra mahkeme dışında ikili yeniden karşı karşıya geldiklerinde mucizevi olarak nitelendirdiği bu tanışmayı savcılık kariyeri sona eren Noah talihsizlik olarak gördüğünü söyler ve yürüyüp gider.

İki yıl sonra savcının oğlunu öldüren katil avukat oldu başlığıyla hakkında gazetede yazılar yazılan genç kadın aldığı ufak tefek davalara rağmen sıfırı tüketmek üzeredir. Delil yetersizliğinde serbest kalması hayatını kolaylaştırmamıştır. Artık avukat olarak görev yapan kahramanı Noah'ı zaman zaman adliyede görmekte bazen de uzaktan uzağa izlemektedir. Elbette karşı karşıya gelmeleri ve katilin yeniden ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Comments (0)